Existuje mnoho možností, jak ušetřit čas a peníze při běžném nakupování potravin. Dali jsme pro vás dohromady 7 chyb, kterých se zákazníci dopouštějí nejčastěji.

Existuje mnoho možností, jak ušetřit čas a peníze při běžném nakupování potravin. Dali jsme pro vás dohromady 7 chyb, kterých se zákazníci dopouštějí nejčastěji. 

 1. Nakupujete ve špatný den
  Nakupujete rádi v sobotu nebo poslední den před Vánoci v největším supermarketu v okolí? Lepší je nakupovat potraviny s větším předstihem a v menších obchodech.
 2. Nakupujete moc jídla
  Všechny velké obchody jsou nastaveny tak, aby člověk nakoupil více potravin než potřebuje. Pokud je zboží ve slevě, hezky voní nebo vypadá, automaticky nakupujete více. Lepší je si dopředu napsat seznam, co chcete nakoupit. 
 3. Nakupujete málo jídla
  Na druhé straně, mnozí nakupují málo jídla a zapomínají na zboží, které si chtějí pořídit. Vždycky nakupujte se seznamem. 
 4. Nenakupujete potraviny podle sezóny
  Pokud je ovoce a zelenina v sezóně, není pouze levnější, ale lépe chutná a je zdravější. Pokud nakupujete lokálně, tak také podporujete místní dodavatele. 
 5. Neznáte cenu jídla, které nejčastěji nakupujete
  Když nakupujete jídlo ve slevě, netušíte, kolik stojí běžně. Všímejte si slev a původních cen, můžete tak předejít nepříjemnému překvapení.
 6. Nakupujete s prázdným žaludkem
  Určitě jste to již slyšeli, ale člověk by neměl nakupovat hladový, jelikož má dojem, že potřebuje více potravin než je nutné. 
 7. Nemáte plán, co budete vařit
  Důležité je, si před nákupem naplánovat, co budete vařit. Můžete si tak rozvrhnout svůj rozpočet na nákupy, využít našich receptů a na nic nezapomenete.